ANWB hielp in 2025 opnieuw 1,3 miljoen gestrande automobilisten

De wintermaand januari was de drukste maand van het jaar met ruim 127.000 meldingen. De piek lag op 6 januari, toen Nederland bedekt was onder een flinke sneeuwlaag en er meer dan 5.600 hulpvragen binnenkwamen. 

De ANWB Wegenwacht heeft in 2025 ruim 1,3 miljoen mensen met pech geholpen. Daarmee bleef het aantal meldingen nagenoeg gelijk aan dat van een jaar eerder. Accuproblemen, lekke banden en technische storingen blijven de belangrijkste oorzaken.
In totaal registreerde de Wegenwacht 337.000 meldingen die te maken hadden met een lege of defecte accu bij brandstofauto’s. Het aantal daadwerkelijke vervangingen liep verder op: in 2025 werden ruim 80.000 accu’s vernieuwd, tegenover 60.000 in 2024.
Bij elektrische auto’s nam het aantal hulpvragen met 26 procent toe tot 82.000. Die stijging hangt samen met de groei van het aantal EV’s op de weg. De meest voorkomende oorzaken waren lekke banden en problemen met de 12V-accu.

Gele wiel steeds vaker ingezet
Opvallend is de sterke toename van het gebruik van het zogeheten ‘gele wiel’, dat is het universele noodreservewiel voor auto’s zonder reserveband. In 2025 werd dit meer dan 17.000 keer gebruikt, een stijging van 35 procent. In totaal strandden 106.000 automobilisten met pech zonder dat zij een reservewiel aan boord hadden.
Naast de bestaande 16-inchvariant introduceerde de Wegenwacht vorig jaar ook een 17-inchversie, bedoeld voor auto’s met grotere velgen.

Drukte en verduurzaming
De wintermaand januari was de drukste maand van het jaar met ruim 127.000 meldingen. De piek lag op 6 januari, toen Nederland bedekt was onder een flinke sneeuwlaag en er meer dan 5.600 hulpvragen binnenkwamen.

Tegelijk werkt de wegenwacht verder aan de elektrificatie van de eigen vloot. Van de circa 900 voertuigen is inmiddels 30 procent elektrisch. In 2025 viert de organisatie bovendien haar 80-jarig bestaan: wat in 1946 begon met enkele motoren met zijspan, is uitgegroeid tot een landelijke hulpdienst met ongeveer duizend medewerkers.

Meer berichten